Yeni Üyelik İşlemi

 

  • Yönetim kurulu adayın temel niteliklerinin yeterli olduğuna karar verir ise, bir Yönetim Kurulu kararı alarak gerekli incelemeleri yapmak ve sınıfını belirlemek üzere konuyu “Üyelik  ve Sınıflandırma Komitesi” incelemelerine sunar. Bu işlemlerin takibini Kulüp Sekreteri yapar.
  • Gerek “Üyelik Komitesi” ve gerekse “Sınıflandırma Komitesi” raporları bir Yönetim Kurulu toplantısında ele alınır. Rapor sonuçları olumsuz ise; durum bir Yönetim Kurulu kararı ile tesbit edilir ve öneren üyeye ve/veya başvuru sahibine bildirilerek ilgili dosya kapatılır. Rapor sonuçları olumlu ise; durum bir Yönetim kurulu kararı ile tesbit edilir ve aday görevlilerce ziyaret edilmesi veya davet edilmesi suretiyle isminin ve sınıfının kulüpte ve bölgede anons edilmesi için izin istenir.
  • İlgi “Başvuru Formu” ve adayın isminin açıklanması konusunda verdiği izin bir Yönetim Kurulu kararı ile tesbit edilerek; gerek kulüp ve gerekse Bölge nezdinde duyuruda bulunularak 10 gün içerisinde yanıt verilmesi istenir.
  • Şayet on gün içerisinde herhangi bir üyeden yazılı ve gerekçeli bir itiraz gelmezse üye adayı yeni bir Yönetim Kurulu kararı ile kulübe üye olarak kabul edilir.
  • Şayet yazılı bir itiraz yapılmışsa, yönetim kurulu bir sonraki toplantısında bu konuda oylama yapar. İtirazlara rağmen yönetim kurulu adayın kulübe girmesini kabul ederse üye adayı,  kulübe üye olmuş olur.